Magirus-Deutz Mercur – Cuerpo de Bomberos del Ayuntamiento de Madrid (Hiszpania)

Magirus-Deutz Mercur to ciężki samochód ciężarowy produkowany w latach 1951-1972. Auto było standardowo wyposażone w wysokoprężny silnik V6 o mocy 125 lub 150 KM. Dostępnych było wiele rozmaitych wersji nadwoziowych. Ze względu na blokadę mechanizmu różnicowego Mercur był przystosowany do pracy w warunkach terenowych, co sprawiło, iż model ten stał się popularną i chętnie kupowaną ciężarówką.

Cuerpo de Bomberos del Ayuntamiento de Madrid to formacja zawodowej straży pożarnej funkcjonująca w stolicy Hiszpanii – Madrycie. Jest ona włączona w strukturę Dyrekcji ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i Ochrony Ludności, w ramach Rządowego Obszaru Zdrowia, Bezpieczeństwa i Sytuacji Nadzwyczajnych. Na terenie miasta funkcjonuje 13 jednostek straży pożarnej.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Salvat. Model wyposażony nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, hiszpańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *