Ford Crown Victoria – Kansas City Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Kansas City Police Department (KCPD, KCMO PD) to miejski wydział policji, funkcjonujący w Kansas City – największym mieście amerykańskiego stanu Missouri. Formacja została założona w 1874 i obecnie zatrudnia około 2000 funkcjonariuszy, pełniących służbę w sześciu jednostkach na terenie miasta.

Prezentowany model to wykonana przeze mnie konwersja miniatury radiowozu wyprodukowanej przez firmę Welly. Lista prac objęła przemalowanie modelu, pomalowanie felg oraz wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *