GAZ-24-10 „Wołga” – Militsiya (ZSRR)

GAZ-24-10 „Wołga” to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1985-1992. Model stanowił następcę – rozwinięcie GAZ-a-24 „Wołga”. Auto napędzane było benzynową jednostką napędową o pojemności 2,5 l i mocy 100 KM. Samochód oferowany był jako czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowe kombi. Oprócz cywilnej, model produkowany był także w kilku wersjach specjalnych, takich jak taksówki, karetki pogotowia czy wersje dla krajów o cieplejszym klimacie. Następcą modelu został GAZ-31029 „Wołga”.

Militsiya (milicja) była formacją działającą w ZSRR, republikach radzieckich oraz następnie w Rosji od 1917 do 2011, kiedy to została przekształcona w policję (Politsiya). Zasadniczo milicja podzielona była na wydział bezpieczeństwa publicznego i wydział kryminalny, ale istniały w niej także wydziały specjalistyczne, takie jak służba ruchu drogowego (STSI, wcześniej GAI i ORUD) czy służba specjalna (OMSN i OMON). W Kazaniu i Moskwie istniały ponadto wydziały zajmujące się ekologią i ochroną środowiska.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автолегенды СССР” (Autolegendy ZSRR) jako numer 9. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, radzieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *