Jaguar X-Type – Merseyside Police (Wielka Brytania)

Jaguar X-Type to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 2001-2009. W 2007 auto przeszło delikatną modernizację nadwozia. Model oferowany był jako czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi. Do napędu posłużyły silniki benzynowe o mocy od 156 do 231 KM oraz jednostki diesla o mocy od 130 do 155 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią lub obie osie. Następcą X-Type w gamie modelowej Jaguara został model XE.

Merseyside Police to brytyjska formacja policyjna, pełniąca rolę policji terytorialnej na terenie hrabstwa metropolitalnego i ceremonialnego Merseyside w północno-zachodniej Anglii. Obecnie zatrudnia ona około 7000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę PremiumX. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *