Audi R8 – California Highway Patrol (USA)

Audi R8 pierwszej generacji to supersamochód klasy średniej, produkowany w latach 2006-2015. W 2012 model został poddany faceliftingowi. Auto oferowane było jako dwudrzwiowe coupe oraz dwudrzwiowy roadster. Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 420 do 560 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna, półautomatyczna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na wszystkie koła.

California Highway Patrol (CHP) to organ policji drogowej i stanowej w stanie Kalifornia. Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, CHP zajmuje się m.in. ochroną ważnych budynków (np. Kapitolu Stanu Kalifornia). Formacja posiada jednostkę SWAT, wiele jednostek antynarkotykowych oraz jednostek K-9 (psów policyjnych). California Highway Patrol jest największym organem policji stanowej w USA – zatrudnia blisko 11000 funkcjonariuszy. Główna siedziba organizacji znajduje się w Sacramento.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Schuco. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *