Alfa Romeo Spider – Rijkspolitie (Holandia)

Alfa Romeo Spider pierwszej generacji to sportowy samochód osobowy produkowany w latach 1966-1994. W 1969, 1983 i 1990 model poddany został liftingom. Auto było oferowane z dwudrzwiowym nadwoziem – jako roadster lub kabriolet ze sztywnym dachem. Do napędu posłużyły benzynowe jednostki napędowe o mocy od 89 do 132 KM. Skrzynia biegów była manualna, pięciobiegowa, a napęd przekazywany był na tylną oś.

Rijkspolitie (królewska policja narodowa) była formacją policyjną w Holandii, istniejącą w latach 1945-1993. Formacja była podzielona najpierw na 23, a potem na 17 oddziałów regionalnych, z których większość posiadała własne oddziały specjalistyczne – ruchu drogowego, policji kryminalnej itp. Ponadto istniały także ogólnokrajowe wydziały specjalne, takie jak wydział lotniczy, wodny oraz ogólnokrajowy wydział ruchu drogowego. W 1993 formacja została zniesiona i zastąpiona przez Korps landelijke politiediensten.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę High Speed. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *