Citroën C5 – Service Départemental d’Incendie et de Secours des Deux-Sevres (Francja)

Citroën C5 pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej, produkowany w latach 2001-2008. W 2004 model poddany został liftingowi. Auto oferowane było z pięciodrzwiowym nadwoziem, jako liftback oraz kombi. Samochód napędzały benzynowe jednostki napędowe o mocy od 116 do 235 KM oraz silniki diesla o mocy od 90 do 170 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna, natomiast napęd przekazywany był na przednią oś.

Service Départemental d’Incendie et de Secours des Deux-Sevres to formacja zawodowej straży pożarnej we francuskim departamencie Deux-Sevres. Formacja ta odpowiedzialna jest za standardowe zadania straży pożarnej, do których należy nie tylko gaszenie pożarów, ale również ratownictwo wodne, wysokościowe, chemiczne, pomoc ofiarom wypadków, poszukiwanie osób zaginionych, profilaktyka przeciwpożarowa, sprawdzanie bezpieczeństwa pożarowego obiektów itp. Podobnie jak każdy SDIS we Francji, również ta formacja posiada numer identyfikacyjny – w tym przypadku jest to 79.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *