Škoda Octavia Combi – Městská policie hlavního města Prahy (Czechy)

Škoda Octavia pierwszej generacji to samochód osobowy klasy kompakt, produkowany w latach 1996-2010. Pojazd był pierwszym modelem Škody zaprojektowanym w biurach konstrukcyjnych Volkswagena. Kombi zadebiutowało w 1997, a dwa lata później zyskało opcjonalny napęd na 4 koła. Octavia pierwszej generacji była niezwykle popularnym samochodem zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i firm oraz służb ratunkowych. W wielu krajach na całym świecie te samochody wykorzystywane były jako radiowozy – w polskiej policji było ich bardzo dużo, a charakterystyczne granatowe Škody na dobre zapisały się w krajobraz początku lat dwutysięcznych. Produkcję modelu zakończono w listopadzie 2010. W ciągu 14 lat wyprodukowano 1 442 126 egzemplarzy.

Městská policie hlavního města Prahy to lokalna formacja policji (straży) miejskiej, funkcjonująca na terenie Pragi – stolicy i największego pod względem liczby ludności miasta Republiki Czeskiej. Została powołana do życia w 1992.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Abrex. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *