Ford Crown Victoria – Tennessee Highway Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Tennessee Highway Patrol (THP) jest formacją podległą Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego stanu Tennessee i pełniącą funkcję zarówno policji drogowej, jak i stanowej. Główne zadania THP to ściganie sprawców wykroczeń drogowych, badanie przyczyn i skutków wypadków oraz działania interwencyjne i profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania przypadkom prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Formacja ta jest także odpowiedzialna za badanie przeszłości osób ubiegających się o pozwolenie na broń palną.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wykonaną przez amerykańską firmę Gearbox. Model posiada otwierane drzwi, pokrywy silnika i bagażnika oraz skręcane przednie koła. Do modelu dołożyłem tablice rejestracyjne stanu Tennessee, które wykonałem własnoręcznie. Edycja modelu jest limitowana do 5000 sztuk – mój egzemplarz nosi numer seryjny 4009.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *