Ford Crown Victoria – Idaho State Police (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Idaho State Police (ISP) to stanowa formacja policyjna, wyznaczona do egzekwowania prawa na terenie stanu Idaho. Zajmuje się rozmaitymi zadaniami w zakresie wykrywania przestępczości – np. przestępczością kryminalną, gospodarczą, internetową czy narkotykową. Oprócz tego, funkcjonariusze ISP prowadzą działania związane z kontrolą koncesji i oznakowania punktów sprzedających napoje alkoholowe oraz z kontrolą i bezpieczeństwem transportu ciężarowego na terenie stanu Idaho. Co ciekawe, Idaho State Police zajmuje się również nadzorowaniem miejscowych wyścigów konnych oraz prowadzi nadzór nad fermami zwierzęcymi w zakresie uboju zwierząt, ich wywozu poza granice stanu czy zmiany właściciela.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wykonaną przez amerykańską firmę Gearbox. Model posiada otwierane drzwi, pokrywy silnika i bagażnika oraz skręcane przednie koła. Do modelu dołożyłem tablice rejestracyjne stanu Idaho, które wykonałem własnoręcznie. Edycja modelu jest limitowana do 2500 sztuk – mój egzemplarz nosi numer seryjny 1418.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *