Chevrolet Tahoe II – New York State Police (USA)

Chevrolet Tahoe drugiej generacji to duży samochód typu SUV produkowany w latach 2000-2006. Samochód właściwie w każdym roku produkcji przechodził rozmaite modyfikacje – od nowych kolorów nadwozia, po nowe podzespoły jezdne, elektronikę czy reflektory. Samochód dostępny był z sześcioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 270 do 295 KM. Bliźniaczy model Chevroleta Tahoe to GMC Yukon. W Meksyku model ten oferowany był pod nazwą Sonora.

New York State Police (NYSP) jest policją stanową amerykańskiego stanu Nowy Jork. Formacja liczy ponad 5000 funkcjonariuszy. Noszą oni mundury z szarej wełny, z czarnym paskiem u dołu nogawki (symbolizującym poległych funkcjonariuszy). NYSP jest jedną z pięciu formacji policyjnych w USA, których funkcjonariusze nie noszą odznak na mundurach. Mundury New York State Police są palone, kiedy nie nadają się już do użytku. Oprócz typowych zadań policji stanowej związanych z profilaktyką i wykrywaniem przestępstw, NYSP zajmuje się także m.in. ochroną gubernatora Nowego Jorku oraz gubernatora porucznika Nowego Jorku. Funkcjonariusze NYSP obsługują także numer alarmowy 911 na terenie stanu.

Prezentowany model to miniatura samochodu przeznaczonego do przewozu psów policyjnych (K-9 Unit) w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne stanu Nowy Jork.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *