Volkswagen Transporter T5 – Koninklijke Marechaussee (Holandia)

Volkswagen Transporter piątej generacji jest samochodem dostawczo-osobowym typu van produkowanym w latach od 2003 do 2015. W 2005 do oferty modelowej wszedł model z napędem 4×4 opartym na sprzęgle typu haldex. W 2009 samochód przeszedł facelitfing – zmieniono między innymi przednie reflektory, zderzaki oraz lusterka. Odświeżeniu uległo także wnętrze pojazdu.

Koninklijke Marechaussee (KMar) to formacja żandarmerii wojskowej na terenie Holandii. Oprócz typowych zadań policji wojskowej, KMar zajmuje się ochroną wojskowych lotnisk holenderskich, nadzorem granic zewnętrznych strefy Schengen, ochroną holenderskiej rodziny królewskiej, ochroną oraz nadzorem nad transportami De Nederlandsche Bank (narodowego banku Holandii) oraz ochrania oficjalną rezydencję premiera Holandii. Koninklijke Marechaussee liczy około 6000 żołnierzy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell i wydana w serii Cararama. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane holenderskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *