Alfa Romeo GT – New South Wales Police Force (Australia)

Alfa Romeo GT to sportowe, pięciomiejscowe coupé segmentu D produkowane w latach 2003-2010. Samochód zastąpił serię GTV/Spider. Nadwozie samochodu zostało zaprojektowane przez znane włoskie studio stylistyczne Bertone. Samochód dostępny był z jednostkami napędowymi o mocy od 140 do 240 KM oraz z automatyczną bądź manualną skrzynią biegów.

New South Wales Police Force (NSW Police) jest podstawowym organem ścigania w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. Główna siedziba formacji mieści się w mieście Parramatta. W NSW Police służy około 20000 funkcjonariuszy, rozlokowanych w 432 jednostkach na terenie stanu. Formacja dysponuje oddziałem wodnym, konnym oraz lotniczym. Obecne barwy formacji, widoczne na radiowozach, to biel i błękit oraz charakterystyczna szachownica w tych kolorach. Na umundurowaniu jest ona widoczna na czapce funkcjonariuszy. Mundur policjantów z NSW Police Force jest granatowo-niebieski.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez włoską firmę M4. Model nie posiada otwieranych elementów. Charakterystyczną jego cechą jest czerwone wykończenie wnętrza oraz brak świetlnej sygnalizacji dachowej – lampy są tutaj ukryte na desce rozdzielczej. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane australijskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *