Volkswagen Golf IV Variant – Bundeszollverwaltung (Niemcy)

Volkswagen Golf czwartej generacji to popularny samochód segmentu C, produkowany w latach 1997-2006 (w Brazylii do 2010). Kombi – wersja Variant – debiutowało w 1999. W tym samym roku z taśmy zjechał dziewiętnastomilionowy egzlemplarz modelu Golf. Samochód był dostępny z silnikami benzynowymi o mocy od 75 do 241 KM oraz silnikami diesla o mocy od 68 do 150 KM. Wersja sedan Golfa czwartej generacji dała początek modelowi Bora (w Stanach Zjednoczonych była ona sprzedawana pod nazwą Jetta).

Bundeszollverwaltung to niemiecka służba celna, odpowiedzialna za zabezpieczanie niemieckich roszczeń celnych w sposób zarówno pośredni (np. kontrola celna przesyłek pocztowych i nakładanie cła na towary importowane), jak i bezpośredni (np. prowadząc kontrole celne pojazdów na terenie Niemiec). W ramach tych działań Bundeszollverwaltung ma prawo zabezpieczać mienie i prowadzić jego licytacje na poczet kar i opłat celnych. Funkcjonariusze tej formacji mają również uprawnienia do ścigania przestępstw podatkowych, związanych z nielegalnym zatrudnieniem czy nielegalnym pobytem cudzoziemców na terenie Niemiec. Realizuje więc ona zadania typowe zarówno dla policji, jak i straży granicznej. Bundeszollverwaltung liczy obecnie około 39000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Minichamps. Model nie posiada otwieranych elementów. Edycja miniatury jest limitowana do 1440 sztuk. Na chwilę obecną model jest dość trudno dostępny, a jego cena oscyluje w okolicach 200-300 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *