Volvo V70 – Gendarmerie vaudoise (Szwajcaria)

Volvo V70 pierwszej generacji to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowany w latach 1996-2000. Samochód jest bezpośrednim następcą modelu 850. W stosunku do poprzednika, zmianom uległy głównie reflektory przednie oraz kierunkowskazy, a także stylistyka wnętrza, która z kanciastej przekształciła się w obłą. Auto było zasilane silnikami benzynowymi o mocy od 126 do 265 KM. W ofercie był również 140-konny diesel oraz silnik zasilany gazem CNG o mocy 144 KM.

Gendarmerie vaudoise jest organem policji kantonalnej, który swoją jurysdykcją obejmuje kanton Vaud. Jej siedziba znajduje się w stolicy kantonu – Lozannie. Gendarmerie vaudoise zajmuje się wszystkimi zadaniami typowymi dla policji, takimi jak wykrywanie i profilaktyka przestępstw, ochrona bezpieczeństwa ruchu drogowego czy codzienna służba patrolowa. Formacja liczy obecnie około 1000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Minichamps. Model nie posiada otwieranych elementów. Jego edycja limitowana jest do 1824 sztuk. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *