Łada 2104 – Militsiya (Białoruś)

Łada 2104 to samochód osobowy segmentu C, produkowany w latach 1984-2012. Samochód jest odmianą kombi sedana Łada 2105, który to z kolei jest rozwinięciem modelu Łada 2101 „Żiguli”. Auto dostępne było z silnikami benzynowymi o mocy od 59 do 76 KM, a także z silnikami diesla o mocy od 50 do 70 KM. Model 2104 był produkowany początkowo przez radzieckie zakłady WAZ, a następnie przez rosyjskie AvtoVAZ, RosLada i IżAwto. Łącznie w tych czterech zakładach wyprodukowano 867 510 sztuk różnych wersji modelu 2104.

Militsiya (Міліцыя Рэспублікi Беларусь) to formacja policyjna Republiki Białorusi. W ramach milicji funkcjonuje kilka różnych wydziałów (m.in. policja kryminalna, policja publiczna, regionalne departamenty policji), które z kolei podzielone są na mniejsze wydziały – np. narkotykowy, przestępstw gospodarczych, ruchu drogowego itp. Białoruscy milicjanci noszą ciemnoszare mundury ze złotymi i czerwonymi dodatkami.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę DeAgostini. Model pochodzi z polskiej serii „Kultowe wozy policyjne„, w której został wydany pod numerem 36. Nie posiada on otwieranych elementów. Jest dość łatwo dostępny, a jego cena zazwyczaj nie przekracza 40 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *