Ford Cortina Mk IV – Miszteret Jisra’el (Izrael)

Ford Cortina czwartej generacji to samochód klasy średniej, produkowany w latach 1976-1979. Auto dostępne było w trzech wersjach nadwoziowych – jako dwu- i czterodrzwiowy sedan, dwudrzwiowe coupé lub pięciodrzwiowe kombi. Samochód był praktycznie identyczny z produkowanym równolegle modelem Taunus TC2 – samochody były jednak sprzedawane na innych rynkach.

Miszteret Jisra’el jest formacją policyjną Izraela. Tak jak w przypadku policji z innych krajów, do głównych zadań izraelskiej policji należy pilnowanie przestrzegania prawa i ściganie przestępców, jak również zapewnienie ochrony i pomocy w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi jak i mienia. Miszteret Jisra’el podlega pod izraelskie MSW. Izraelska policja liczy około 28 tys. zawodowych policjantów oraz około 50 tys. ochotniczych cywilnych ochroniarzy, którzy pomagają siłom policyjnym w pilnowaniu porządku na terenie własnych miejscowości.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii „Kultowe wozy policyjne” pod numerem 29. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *