Dacia 1310 – Poliția Română (Rumunia)

Dacia 1310 to rumuński samochód osobowy produkowany w latach 1979-2004. Pojazd stanowił licencyjną odmianę francuskiego Renault 12. Auto dostępne było z silnikami o mocy od 54 do 72 KM. Dacia 1310 była dostępna jako sedan i kombi (break). Samochód przez lata przechodził szereg modyfikacji, zarówno mechanicznych, jak i wizualnych, jednak na początku XXI w. zdecydowano o zakończeniu produkcji z uwagi na zbyt przestarzały wygląd auta. Następcą modelu 1310 jest aktualnie produkowany model Logan.

Poliția Română to rumuńska formacja policyjna podległa pod tamtejsze MSW. Dzieli się ona na 41 okręgowych inspektoratów policji oraz dyrekcję generalną w Bukareszcie. Formacja wykonuje typowe zadania policyjne związane z walką z przestępczością i ochroną porządku publicznego. Liczy ona około 46000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 52. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Dacia 1310 – Poliția Română (Rumunia)

  1. Piotr pisze:

    Całkiem fajnie prezentuje się ta Dacia 🙂 Tablice własnej roboty jak najbardziej na plus 🙂

    Pozdrawiam!

    Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *