Fiat Punto I – Corpo della Gendarmeria della Repubblica di San Marino (San Marino)

Fiat Punto pierwszej generacji to samochód osobowy klasy kompakt, produkowany w latach 1993-1999. Samochód był następcą modelu Uno. Auto produkowane było jako dwudrzwiowy kabriolet, trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz trzydrzwiowy van. W 1995 Punto zdobyło tytuł Samochodu Roku. Samochód dostępny był z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 54 do 136 KM oraz z silnikami wysokoprężnymi o mocy od 57 do 82 KM.

Corpo della Gendarmeria della Repubblica di San Marino to formacja żandarmerii Republiki San Marino, pełniąca wraz z policją cywilną (Corpo di Polizia Civile) funkcje policyjne na terenie kraju. Członkowie żandarmerii są zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin i ponoszą odpowiedzialność za ochronę obywateli i ich mienia oraz za zachowanie prawa i porządku na terenie kraju.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 40. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *