Nissan GT-R – Abu Dhabi Police (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Nissan GT-R to dwudrzwiowe, sportowe coupé produkowane od 2008. Samochód oferowany jest obecnie z silnikiem V6 o mocy 570 KM. Oferowana jest również wersja Nismo o mocy 591 KM. Automatyczna skrzynia biegów jest dwusprzęgłowa, a napęd przekazywany jest na wszystkie koła.

Abu Dhabi Police jest formacją policyjną mającą jurysdykcję w Emiracie Abu Zabi – jednym z siedmiu emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. odpowiada przede wszystkim za egzekwowanie prawa karnego, poprawę bezpieczeństwa publicznego, utrzymanie porządku i utrzymanie pokoju na terenie emiratu. Podobnie jak np. Dubai Police Force, także Abu Dhabi Police znana jest z posiadania nowoczesnych, sportowych samochodów pościgowych.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 51. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *