Škoda Fabia I Combi – Dopravní podnik hlavního města Prahy (Czechy)

Škoda Fabia pierwszej generacji to miejski samochód osobowy produkowany w latach 1999-2008. Nie wszystkie wersje wyposażeniowe produkowane były jednocześnie – hatchbacka produkowano w latach 1999-2006, kombi w latach 2000-2007, a sedana w latach 2001-2008. W Kenii oraz Ugandzie model sprzedawany był pod nazwą Octavia. Fabia pierwszej generacji była dostępna w bardzo wielu wersjach wyposażeniowych (w tym wersjach specjalnych) oraz z wieloma jednostkami napędowymi – tak benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. Samochód był – i nadal jest – bardzo popularny w całej Europie, zarówno jako auto prywatne, jak i służbowe. Fabię chętnie wykorzystują także służby ratownicze, takie jak policja czy straż pożarna. W Polsce model ten najczęściej można było spotkać w policji – zarówno jako radiowóz nieoznakowany, jak i oznakowany. Obecnie w kraju służy jeszcze kilkanaście takich radiowozów, ale w zdecydowanej większości zostały już wyparte przez nowsze modele.

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) jest głównym operatorem transportu publicznego – metra, tramwajów i autobusów w stolicy Republiki Czeskiej – Pradze. Według ostatnich danych flota DPP składa się z 1179 autobusów, 857 tramwajów i 730 wagonów metra. Spółka zatrudnia około 11000 pracowników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez czeską firmę Abrex. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, czeskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *