Hindustan Ambassador – Indian Police Service (Indie)

Hindustan Ambassador to indyjski samochód osobowy klasy kompakt, produkowany w latach 1957-2014. Bazuje on na brytyjskim samochodzie Morris Oxford, a Hindusi uważają go za ikonę swojego kraju. Ambassador jest najpopularniejszym modelem samochodu wykorzystywanym w Indiach jako taksówka. W klasycznej wersji Ambassadora zastosowano silnik benzynowy o pojemności 1,8 l i mocy 74 KM. Skrzynia biegów jest pięciostopniowa, manualna, a napęd przekazywany jest na przednią oś.

Indian Police Service to indyjska formacja policyjna, powstała w 1948 po uniezależnieniu się Indii od Wielkiej Brytanii. IPS podlega pod MSW i rząd Indii. Jej funkcjonariusze rozlokowani są w pięciu strefach, z których w każdej znajduje się od kilku do kilkunastu prowincji kraju. W Indian Police Service służy obecnie około 4900 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” pod numerem 11. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *