Renault 4 – Garda Síochána (Irlandia)

Renault 4 to będący następcą modelu 4CV samochód osobowy produkowany w latach 1961-1992. Auto dostępne było jako pięciodrzwiowy hatchback, dwudrzwiowy furgon oraz dwudrzwiowy pick-up. Silniki rozwijały moc od 24 do 34 KM. W R4 zastosowano trzy- i czterobiegową manualną skrzynię biegów. Był to pierwszy przednionapędowy samochód marki Renault. Został zastąpiony przez model Twingo. Łącznie powstało 2526 egzemplarzy tego modelu.

Garda Síochána (straż pokoju) to irlandzka formacja policyjna. Podlega ona powołanemu przez premiera prezydentowi policji. Jej główna siedziba znajduje się w Dublinie. Ciekawostką jest fakt, że umundurowani funkcjonariusze Gardy nie są wyposażeni w broń palną, wykorzystując jedynie drewniane i teleskopowe pałki służbowe.

Prezentowany model pochodzi z rosyjskiej serii modeli 1:43 wydawnictwa DeAgostini „Полицейские машины мира”. Seria ta była dostępna również w Polce pod nazwą „Kultowe wozy policyjne”. Model ukazał się w niej jako numer 76. Nie posiada on otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *