Łada Samara – Vojenská polícia (Słowacja)

Łada Samara to samochód osobowy klasy kompakt produkowany w latach 1984-2013 w radzieckich, a następnie rosyjskich zakładach AvtoVaz. Początkowo model nosił nazwę Sputnik. Samochód produkowano z czterocylindrowymi silnikami o pojemności 1,1 , 1,3 i 1,5 l i mocy od 55 do 88 KM. Samara dostępna była jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz czterodrzwiowy sedan, sprzedawany pod nazwą Łada Forma lub Łada Sagona.

Vojenská polícia to słowacka żandarmeria wojskowa. Formacja podlega pod Ministerstwo Obrony Republiki Słowackiej, a jej funkcjonariuszem może być tylko zawodowy żołnierz Słowackich Sił Zbrojnych. Vojenská polícia wykonuje zadania typowe dla żandarmerii wojskowej, a jej uprawnienia nie różnią się od tych, które przysługują jej odpowiednikom w innych państwach.

Prezentowany model jest konwersją miniatury wyprodukowanej w skali 1:43 przez DeAgostini, wykonaną przez słowacką manufakturę Carmodels.sk. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *