Renault Master III – Instituto Nacional de Emergência Médica (Portugalia)

Renault Master trzeciej generacji to samochód dostawczo-osobowy produkowany od roku 2010. Samochód zastąpił jednocześnie Mastera drugiej generacji oraz lekki samochód ciężarowy Renault Mascott. W 2014 auto przeszło nieznaczny facelifting. Do napędu wykorzystano wysokoprężny silnik o pojemności 2,3 l w trzech wariantach mocy: 100, 125, 145 KM. Skrzynia biegów jest manualna, natomiast napęd przenoszony jest na przednią bądź tylną oś (ogumienie pojedyncze lub bliźniacze).

Instituto Nacional de Emergência Médica (Narodowy Instytut Medycyny Ratunkowej, INEM) jest portugalskim urzędem odpowiedzialnym za świadczenie publicznych usług pogotowia ratunkowego, podległym tamtejszemu Ministerstwu Zdrowia. Jej główna siedziba znajduje się w Lizbonie. Pojazdy ratunkowe należące do INEM malowane są w żółty, siarkowy kolor RAL 1016 – wykazano bowiem, że ludzkie oko jest na ten kolor szczególnie wrażliwe, co pozwala na szybszą identyfikację pojazdu uprzywilejowanego w ruchu drogowym.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:50 wyprodukowana przez firmę Bburago i wydana w serii modeli „Emergency Force„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane portugalskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *