DeSoto Custom – Ontario Provincial Police (Kanada)

DeSoto Custom to samochód osobowy klasy wyższej produkowany w latach 1946-1952. Był on najbardziej luksusowym modelem w całej gamie DeSoto – amerykańskiej marki należącej do Chryslera. Auto było produkowane w wielu wersjach nadwoziowych (m.in. kombi czy przedłużony sedan Suburban), a do jego napędu posłużył dolnozaworowy, rzędowy silnik Chryslera o mocy 109 KM. Następcą Customa w gamie modelowej został DeSoto Powermaster.

Ontario Provincial Police (OPP) jest kanadyjską formacją policyjną, mającą jurysdykcję na terenie prowincji Ontario. Jest to największy organ ścigania na terenie Ontario i druga pod względem wielkości formacja policyjna w Kanadzie. Główna siedziba OPP znajduje się w mieście Orillia. Formacja liczy około 7000 funkcjonariuszy pracujących w sześciu wydziałach regionalnych, z których każdy liczy po kilkanaście – kilkadziesiąt oddziałów gminnych. Oprócz tradycyjnych radiowozów, OPP wyposażona jest w łodzie, helikoptery i drony patrolowe.

Prezentowany model jest miniaturą w skali 1:43 wyprodukowaną przez firmę DeAgostini i wydaną w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” jako numer 23. Producent opisał ten model jako „Chrysler De Soto” – jest to jednak błąd i znaczne uproszczenie z jego strony. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *