Land Rover 109 Series III – Hong Kong Police Force (Hongkong)

Land Rover serii III to samochód terenowy produkowany w latach 1971-1985. Oznaczenie 109 dotyczyło rozstawu osi (109 cali – 2800 mm) w modelu produkowanym od roku 1982. Auto było dostępne z dwu- lub czterodrzwiowym nadwoziem zamkniętym oraz jako dwudrzwiowy pickup. Land Rovera trzeciej generacji oferowano z silnikami benzynowymi o mocy od 73 do 91 KM oraz z dieslem o mocy 62 KM. Auto było wyposażone w czterobiegową, manualną skrzynię biegów oraz dwustopniowy reduktor, a napęd przenoszony był na wszystkie koła.

Hong Kong Police Force (HKPF, 香港警務處) to formacja policyjna Hongkongu, podległa pod tamtejsze Biuro Bezpieczeństwa (niezależna od chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego). HKPF dzieli się na pięć głównych wydziałów – operacyjny i wsparcia, przestępczości kryminalnej i bezpieczeństwa, szkolenia kadr, logistyczny oraz finansowy. Policja Hongkongu dysponuje różnymi rodzajami radiowozów (w tym opancerzonymi) oraz siłami powietrznymi oraz wodnymi. Ponadto w ramach formacji funkcjonuje jednostka specjalna SDU. HKPF liczy obecnie około 37000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” pod numerem 15. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *