Ford Transit VIII – FBI Academy Quantico (USA)

Ford Transit jest samochodem dostawczym produkowanym w rozmaitych wersjach nadwoziowych i silnikowych od roku 1965 do chwili obecnej. Samochód dwa razy w swojej historii zdobył tytuł Van of the Year. Od 2013 produkowana jest obecna, ósma generacja modelu Transit.

FBI Academy Quantico to placówka szkolenia organów ścigania położona niedaleko miasta Quantico w stanie Virginia. Oprócz szkolenia nowych agentów FBI, jednostka zajmuje się szkoleniem agentów specjalnych, funkcjonariuszy wywiadu, policjantów, agentów DEA oraz funkcjonariuszy agencji zagranicznych. Placówka oferuje szkolenie na wielu płaszczyznach, takich jak np. obsługa broni palnej czy umiejętności przetrwania. Na swoim terenie akademia posiada również tzw. aleję Hogana – kompleks szkoleniowy symulujący warunki niewielkiego miasteczka. Jednostka zajmuje powierzchnię 221 ha i znajduje się na terenie należącym do Bazy Piechoty Morskiej Quantico.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Greenlight i wydana w serii modeli Hollywood. Model prezentuje radiowóz, który pojawił się w serialu telewizji ABC „Quantico” opowiadającym o rekrutach FBI Academy Quantico. Miniatura nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *