Volkswagen Golf V – Derzhavtoinspektsiya (Ukraina)

Volkswagen Golf piątej generacji to kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 2003-2009. Auto było dostępne jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowe kombi oraz czterodrzwiowy sedan (oferowany jako Volkswagen Jetta). Na bazie tego modelu zbudowano także minivana Golf Plus oraz coupe-cabrio Eos. Samochód dostępny był z szeroką gamą silników – benzynowych o mocy od 75 do 250 KM oraz diesla o mocy od 75 do 170 KM. Golf V oferowany był ze skrzynią manualną, DSG lub Tiptronic. Napęd przekazywany był na przednią bądź obie osie. W plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2004 Golf piątej generacji zajął trzecie miejsce (za Fiatem Pandą i Mazdą 3). Ciekawostką jest fakt, iż na bazie modelu powstał znacznie zmodyfikowany Volkswagen Golf GTI W12-650, który wyposażony był w umieszczony centralnie, sześciolitrowy silnik W12 z Bentleya Continentala GT o mocy 650 KM.

Derzhavtoinspektsiya (Державна автомобільна інспекція Міністерства внутрішніх справ України) to ukraińska policja ruchu drogowego. Formacja dzieli się na kilka wydziałów, m.in. kontroli ruchu drogowego, kontroli transportu towarów niebezpiecznych czy wydział prewencji w ruchu drogowym. Od 2015 formacja jest w likwidacji (po reformie służb mundurowych na Ukrainie), a jej obowiązki przejęła nowopowstała Narodowa Policja Ukrainy.

Prezentowany model jest konwersją miniatury w skali 1:43 wyprodukowanej przez firmę Schuco. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *