Jeep Wagoneer – Pennsylvania State Police (USA)

Jeep Wagoneer (oznaczony przez producenta kodem SJ) to terenowy samochód osobowy produkowany w latach 1963-1991. Auto oferowane było z nadwoziem dwu- lub czterodrzwiowym, silnikami benzynowymi R6 i V8 oraz napędem na tylną oś (opcjonalnie na wszystkie koła). Skrzynia biegów mogła być manualna lub automatyczna. Następcą modelu w gamie modelowej Jeepa został Jeep Grand Cherokee.

Pennsylvania State Police (PSP) to policyjna formacja stanowa, mająca jurysdykcję na terenie amerykańskiego stanu Pensylwania. Podobnie jak większość policji stanowych w USA, formacja posiada jednostki wodne, lotnicze, motocyklowe, psów policyjnych czy antynarkotykowe. Główna siedziba PSP znajduje się w miejscowości Harrisburg. Formacja liczy obecnie nieco ponad 6000 pracowników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii „Kultowe wozy policyjne” pod numerem 34. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *