Mitsubishi Lancer VIII – Rendőrség (Węgry)

Mitsubishi Lancer ósmej generacji to samochód osobowy produkowany w latach 2007-2017. Samochód oferowany był z silnikami benzynowymi o mocy od 109 do 410 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 116 do 150 KM. Skrzynia biegów mogła być manualna bądź automatyczna, a napęd przekazywany był na przednią lub obie osie.

Rendőrség to węgierska formacja policji cywilnej, podległa pod tamtejsze MSW. Jej główna siedziba znajduje się w Budapeszcie. Rendőrség jest organem ścigania służącym społeczeństwu i przeznaczonym do ochrony bezpieczeństwa ludzi, ochrony mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa publicznego. Wypełnia ona również takie obowiązki, jak prowadzenie śledztw, patrolowanie ulic, utrzymywanie porządku publicznego, a także kontrola graniczna. Obecnie w Rendőrség służy około 44000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Vitesse. Numer katalogowy modelu to 29310. Jego edycja jest limitowana do 999 sztuk – mój egzemplarz nosi numer 285. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *