Chevrolet Bel Air VII – Norwich Police Department (USA)

Chevrolet Bel Air to samochód osobowy klasy wyższej, produkowany w latach 1953-1978. Siódma generacja tego modelu produkowana była w latach 1970-1975. Samochód oferowany był jako czterodrzwiowy sedan, dwudrzwiowe coupe i czterodrzwiowe kombi. Bel Air siódmej generacji był ostatnią wersją tego modelu produkowaną na Stany Zjednoczone. Kolejna generacja była dostępna już tylko dla Kanady, a niedługo później Chevrolet całkowicie zrezygnował z produkcji tego modelu.

Norwich Police Department (NPD) jest formacją policyjną miasta Norwich w amerykańskim stanie Nowy Jork. Funkcjonariusze NPD pieszo, na rowerach i w radiowozach patrolują teren miasta, zapewniając bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Formacja dysponuje własnym działem detektywistycznym oraz centrum zarządzania kryzysowego. NPD ściśle współpracuje także z lokalną strażą pożarną.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w polskiej serii modeli „Kultowe wozy policyjne” pod numerem 28. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *