Ford Transit V – Sledstvennyi komitet (Rosja)

Ford Transit piątej generacji to samochód osobowo-dostawczy produkowany w latach 2000-2013. W 2001 samochód zdobył tytuł Van of the Year, a w 2006 przeszedł gruntowną modernizację. Wersja przedliftowa dostępna była z silnikami diesla o mocy od 70 do 144 KM. Transita produkowano w kilkudziesięciu wersjach nadwoziowych, z napędem przednim, tylnym bądź na obie osie.

Sledstvennyi komitet (Sledkom) to federalna, rosyjska agencja rządowa, będąca krajowym organem antykorupcyjnym. Do zadań Sledkomu należy prowadzenie dochodzeń i postępowań wewnętrznych w policji, zwalczanie korupcji i niewłaściwych zachowań funkcjonariuszy policji oraz prowadzenie postępowań antykorupcyjnych przeciwko władzom lokalnym oraz federalnym organom rządowym. Główna siedziba Sledkomu znajduje się w Moskwie.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 45. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *