UAZ 452 – Ministerstvo po delam grazhdanskoy oborony, chrezvychainym situatsiyam i likvidatsii posledstviy stihiynyh bedstviy (Rosja)

UAZ 452, popularnie nazywany Buchanką, to samochód dostawczy i wielozadaniowy produkowany od 1965 do chwili obecnej. Auto zasilane jest benzynowym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 70 KM. Pojazd ten jest dostępny w wielu różnych odmianach nadwoziowych i używany przez wiele służb takich jak policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe czy wojsko, jak również przez prywatnych odbiorców.

Ministerstvo po delam grazhdanskoy oborony, chrezvychainym situatsiyam i likvidatsii posledstviy stihiynyh bedstviy (EMERCOM) to powołane do życia w 1994 rosyjskie ministerstwo będące rozwinięciem Rosyjskiego Korpusu Ratunkowego. Jego zadaniem jest zarządzanie służbą obrony cywilnej oraz służby poszukiwawczo-ratowniczej (SAR) w Federacji Rosyjskiej, koordynacja działań ratowniczych w przypadkach wypadków masowych i katastrof oraz zarządzanie i rozwijanie rosyjskiego systemu zarządzania katastrofami (RDSM). Oprócz tego, EMERCOM prowadzi szereg rozmaitych działań szkoleniowych, nadzoruje zasobami finansowymi przeznaczonymi na likwidację katastrof oraz organizuje i bierze udział w międzynarodowych działaniach na rzecz podnoszenia kompetencji ratowników. Pod EMERCOM podlega także bezpośrednio rosyjska straż pożarna.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez rosyjską firmę Agat-Mossar. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *