RAF-2203 Latvija/Tamro – Spetsializirovannaya pediatricheskaya skoraya pomoshch’ (Rosja)

RAF-2203 Latvija to samochód typu van produkowany w latach 1976-1997. Auto dostępne było głównie w wersji mikrobus (wyprodukowano nieliczne sztuki z nadwoziem typu furgon oraz skrzyniowym). Produkowano także wersje specjalne (np. ambulans) posiadające odmienne oznaczenia modelowe. Samochód oferowany był z benzynowymi silnikami o mocy od 95 do 98 KM oraz czterobiegową, manualną skrzynią biegów.  Jedną z wersji specjalnych tego samochodu był ambulans reanimacyjny zabudowany przez firmę Tamro. Wersja ta charakteryzowała się m.in. dodatkowym oświetleniem, wyższym dachem oraz dodatkową wentylacją dachową.

Skoraya meditsinskaya pomoshch (Скорая Медицинская Помощь – „Pilna pomoc medyczna”) to rosyjskie pogotowie ratunkowe. Udziela ono pomocy w razie wypadku, choroby, urazu, zatrucia i innych dolegliwości wymagających pilnej interwencji medycznej. W Rosji pogotowie ratunkowe podlega zazwyczaj pod władze miasta lub regionu bądź publiczny szpital dysponujący oddziałem ratunkowym. Rosyjskie karetki dzielą się na trzy kategorie – przewozowe (transportowe), podstawowe oraz specjalistyczne (np. reanimacyjne, kardiologiczne czy neonatologiczne). Spetsializirovannaya pediatricheskaya skoraya pomoshch’ oznacza specjalistyczny ambulans pediatryczny. Ambulanse specjalistyczne są zespołami wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt ratunkowy, na ich pokładzie zawsze znajduje się lekarz. Najczęściej pomalowane są one na żółto, aby odróżnić je od „zwykłych”, białych karetek. Numer telefonu rosyjskiego pogotowia to 03 lub 112.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Atlas i wydana w serii modeli „Ambulance Collection„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *