VIS-294611 – Dobrovol’naya pozharnaya komanda Samarskaya oblast’ (Rosja)

VIS-294611 to terenowy samochód ratowniczy, produkowany na bazie pickupa VIS-23461, który z kolei wywodzi się od samochodu Łada Niva. Samochód został zaprezentowany w roku 2007. Służy on do gaszenia pożarów różnego typu, jest wyposażony w 110-litrowy zbiornik wodny oraz pięciolitrowy zbiornik środka pianotwórczego. Samochód ma także na wyposażeniu inny sprzęt gaśniczy, w tym rozsuwaną drabinę. Kabina pojazdu może pomieścić do pięciu strażaków, a maksymalna ładowność auta wynosi 640 kg.

Ochotnicza straż pożarna w obwodzie samarskim (Dobrovol’naya pozharnaya komanda Samarskaya oblast’) Federacji Rosyjskiej liczy obecnie 168 jednostek straży pożarnej. Są one położone na terenie całego obwodu, a 148 z nich włączonych jest do planu szybkiego reagowania (analogicznie do polskiego KSRG). W mieście Samara jednostki straży pożarnej znajdują się w każdej dzielnicy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w rosyjskiej serii modeli „Автомобиль на службе” (Automobil na służbie). Model ukazał się w niej jako numer 23. Nie posiada on otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, rosyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *