Dodge Charger – Polícia Civil do Estado do Rio de Janeiro (Brazylia)

Dodge Charger generacji LX to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany w latach 2006-2010 jako następca modelu Intrepid. Samochód oferowany był z silnikami benzynowymi V6 i V8 o mocy od 193 do 431 KM. Charger dostępny był wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. Napęd przekazywany był na tylną lub obie osie.

Polícia Civil do Estado do Rio de Janeiro (PCERJ) jest formacją policji cywilnej w brazylijskim stanie Rio de Janeiro. PCERJ zajmuje się wszystkimi rodzajami przestępstw, poza przestępstwami wojskowymi. Według statystyk jest to najbrutalniejsza formacja policyjna w Brazylii. Jej sporym problemem jest także korupcja.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Greenlight i wydana w serii modeli „Hollywood„. Model prezentuje radiowóz, który pojawił się w filmie „Fast and Furious” (pol. tytuł „Szybcy i wściekli„). Miniatura posiada otwierane drzwi oraz klapy bagażnika i silnika, a także skręcane przednie koła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *