Ford Crown Victoria – Miami-Dade Police Department (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Miami-Dade Police Department (MDPD) to formacja policyjna obsługująca hrabstwo Miami-Dade położone w stanie Floryda. MDPD zatrudnia około 4700 funkcjonariuszy. Noszą oni ciemnobrązowe mundury. Główna siedziba Miami-Dade Police Department znajduje się w mieście Doral na Florydzie.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę IXO i wydana w serii modeli „James Bond 007 Collection” jako numer 100. Miniatura przedstawia radiowóz, który zobaczyć można było w filmie o przygodach Jamesa Bonda „Casino Royale”. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *