Magirus-Deutz Mercur – Technisches Hilfswerk (Niemcy)

Magirus-Deutz Mercur to ciężki samochód ciężarowy produkowany w latach 1951-1972. Auto było standardowo wyposażone w wysokoprężny silnik V6 o mocy 125 lub 150 KM. Dostępnych było wiele rozmaitych wersji nadwoziowych. Ze względu na blokadę mechanizmu różnicowego Mercur był przystosowany do pracy w warunkach terenowych, co sprawiło, iż model ten stał się popularną i chętnie kupowaną ciężarówką.

Technisches Hilfswerk (THW) jest niemiecką instytucją zarządzania kryzysowego, podległą rządowi federalnemu. THW zajmuje się udzielaniem pomocy w przypadku katastrof, wypadków masowych czy innych nagłych zdarzeń o dużej skali. Formacja ta wspiera także straż pożarną i policję (ze względu na odpowiednie przeszkolenie funkcjonariuszy i zaplecze techniczne) w przypadkach klęsk żywiołowych, takich jak powodzie czy burze (usuwanie powalonych drzew, zabezpieczanie osuwisk itp.). O ile jednak wezwanie ma charakter niekomercyjny, z pomocy THW może skorzystać właściwie każda osoba na terenie Niemiec. Formacja liczy ok. 1200 zatrudnionych funkcjonariuszy i ok. 80000 ochotników.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Yat Ming i wydana w serii modeli Road Signature Models. Model wyposażony jest w dwie dostawne drabiny umieszczone na dachu pojazdu. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *