Renault Trafic III – Police Municipale (Francja)

Renault Trafic trzeciej generacji to samochód osobowy typu van klasy wyższej, produkowany od roku 2014 do chwili obecnej. W połowie 2019 auto przeszło facelifting obejmujący m.in. zmianę przednich reflektorów i atrapy chłodnicy. Samochód dostępny jest z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i silnikami diesla o mocy od 90 do 140 KM.

Police Municipale to organ policji (straży) miejskiej, funkcjonującej we wszystkich miastach Francji za wyjątkiem Paryża. Obok Police Nationale i Gendarmerie, Police Municipale jest trzecią siłą policyjną w tym kraju, z liczbą około 18000 funkcjonariuszy. Police Municipale ma uprawnienia mniejsze niż pozostałe dwie formacje – podobnie jak polska straż miejska, najczęściej zajmuje się egzekwowaniem lokalnego prawa i przepisów. Funkcjonariusze tej formacji najczęściej nie noszą przy sobie broni palnej. Police Municipale podlega pod burmistrzów gmin, w których funkcjonuje.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *