Renault Clio II – Préfecture de police de Paris (Francja)

Renault Clio drugiej generacji to miejski samochód osobowy produkowany w latach 1998-2012. Samochód oferowany był jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz czterodrzwiowy sedan (Thalia). Model przeszedł cztery faceliftingi – w 2000, 2003, 2005 i 2009. Clio drugiej generacji dostępne było z benzynowymi silnikami o mocy od 60 do 182 KM oraz z jednostkami diesla o mocy od 65 do 100 KM. Samochód oferowany był z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów, a napęd przekazywany był na przednią, bądź w modelu V6 – tylną oś.

Préfecture de police de Paris (Prefektura Policji w Paryżu) to francuska formacja policyjna podległa pod tamtejsze MSW, pełniąca rolę koordynacyjną wobec sił bezpieczeństwa na terenie Paryża oraz podmiejskich gmin Hauts-de -Sine, Seine-Saint-Denis i Val-de-Marne. W celu utrzymania porządku publicznego, formacja ściśle współpracuje z Police Nationale i Gendarmerie Nationale, do zdarzeń dysponując własne siły i środki, bądź korzystając z pomocy pozostałych dwóch służb. Ponadto Prefektura pełni rolę policji sądowej oraz ruchu drogowego. Siedziba formacji kilkakrotnie padała celem ataków terrorystycznych – ostatni raz w październiku 2019, kiedy to uzbrojony napastnik zabił w jej wnętrzu cztery osoby.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Norev. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *