Toyota Bandeirante – Batalhão de Polícia Militar Ambiental de Rondônia (Brazylia)

Toyota Bandeirante to produkowana na rynek brazylijski, zmodyfikowana wersja Toyoty Land Cruiser J40. Samochód produkowany był w latach 1959-2001. W 1973 w modelu tym zastosowane zostały wysokoprężne jednostki napędowe konstrukcji Mercedes-Benz. Od 1983 roku montowano prostokątne reflektory, a dwa lata później zmieniona została deska rozdzielcza. W 1994 roku wysokoprężne jednostki Mercedesa zastąpione zostały jednostkami skonstruowanymi przez należącą do Toyoty firmę Daihatsu. Auto oferowane było jako dwudrzwiowy pickup oraz dwu- lub czterodrzwiowy samochód terenowy.

Batalhão de Polícia Militar Ambiental de Rondônia to oddział policji wojskowej brazylijskiego stanu Rondônia, zajmujący się wykroczeniami i przestępstwami przeciwko środowisku naturalnemu. W ramach swoich kompetencji oddział ten walczy z takimi czynami, jak np. kłusownictwo, nielegalny połów ryb, nielegalna wycinka lasów, wypalanie traw, nielegalne składowanie odpadów, zamulanie rzek czy inne występki mogące stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego. Siedziba oddziału znajduje się w miejscowości Candeias do Jamari.

Prezentowany model to miniatura wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana w serii Veículos de Serviço do Brasil (Pojazdy służbowe Brazylii), która ukazała się w Brazylii w 2012. Opisywana miniatura to numer 38 z tej liczącej 75 numerów kolekcji. Do modelu dołożyłem brazylijskie tablice rejestracyjne, które wykonałem własnoręcznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *