Chevrolet Tahoe – California Highway Patrol (USA)

Chevrolet Tahoe trzeciej generacji to duży samochód osobowy typu SUV, produkowany w latach 2006-2015. Podobnie jak poprzednik, auto jest bliźniaczym modelem GMC Yukona, jednak w tej generacji samochody łatwiej jest od siebie odróżnić z uwagi na inne atrapy chłodnicy (Yukon ma jednoczęściową, podczas gdy w Tahoe jest ona przedzielona listwą w kolorze nadwozia). Samochód dostępny był z ośmioma motorami benzynowymi (wszystkie typu V8) o mocy od 295 do 405 KM. Skrzynia biegów była wyłącznie automatyczna, natomiast napęd przenoszony był na tylną bądź obie osie.

California Highway Patrol (CHP) to organ policji drogowej i stanowej w stanie Kalifornia. Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, CHP zajmuje się m.in. ochroną ważnych budynków (np. Kapitolu Stanu Kalifornia). Formacja posiada jednostkę SWAT, wiele jednostek antynarkotykowych oraz jednostek K-9 (psów policyjnych). California Highway Patrol jest największym organem policji stanowej w USA – zatrudnia blisko 11000 funkcjonariuszy. Główna siedziba organizacji znajduje się w Sacramento.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Greenlight. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *