Volkswagen Scirocco – Polizei (Niemcy)

Volkswagen Scirocco to kompaktowy, sportowy samochód osobowy, produkowany w latach 2008-2017. W 2017 model został poddany liftingowi. Auto oferowane było jako trzydrzwiowe coupe, z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Napęd przenoszony był na przednie koła. Scirocco dostępne było z benzynowymi jednostkami napędowymi o mocy od 122 do 265 KM oraz z silnikami diesla o mocy od 140 do 170 KM. Z powodu małego popytu w 2017 roku zakończono produkcję pojazdu. Producent nie przewiduje następcy.

Niemiecka policja (Polizei) jest formacją, której zadaniem jest strzeżenie porządku wewnętrznego na terenie Niemiec. Policja w Niemczech nie posiada scentralizowanej struktury, a jej funkcjonariusze są urzędnikami poszczególnych landów związkowych. W każdym kraju związkowym działa jego policja, tzw. Landespolizei – jednostek takich jest w Niemczech 16. Oprócz tego, w Niemczech działają trzy formacje policyjne na szczeblu federalnym – są to Bundespolizei (Policja Federalna), Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Kryminalny) i Polizei beim Deutschen Bundestag (Polizei DBT; Policja przy Bundestagu). Przez wiele lat wiodącym kolorem zarówno radiowozów, jak i mundurów niemieckiej policji był kolor zielony. Od roku 2004 nastąpiła jednak zmiana i obecnie głównym kolorem jest niebieski – radiowozy są malowane w unijny, srebrno-niebieski schemat, a funkcjonariusze noszą granatowe mundury.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę Welly. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *