Renault Scénic RX4 – Policía Nacional (Hiszpania)

Renault Scénic pierwszej generacji to samochód osobowy z nadwoziem typu minivan, produkowany w latach 1996-2003. W latach 1996-1999 auto oferowane było jako Renault Mégane Scénic (jedna z odmian nadwoziowych modelu Mégane) – po trzech latach produkcji przeszło facelifting i przy tej okazji wyodrębniono Scénica jako oddzielny model. Samochód dostępny był z pięciodrzwiowym nadwoziem i manualną bądź automatyczną skrzynią biegów, a napęd przenoszony był na przednią lub obie osie.

Policía Nacional (obecna nazwa Cuerpo Nacional de Policía) to narodowa policja Hiszpanii. Wraz z Guardia Civil tworzy siły i środki bezpieczeństwa państwa (Fuerzas y cuerpos de seguridad del Estado). Zasadniczo formacja odpowiada na terenie całego kraju za prowadzenie dochodzeń w sprawach przestępstw i wykroczeń, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, walkę z terroryzmem oraz inne sprawy dotyczące porządku publicznego i imigracji. W niektórych jednak regionach Hiszpanii rola policji narodowej jest mniejsza, z uwagi na posiadanie przez nie własnych sił policyjnych (np. Ertzaintza w Kraju Basków, Mossos d’Esquadra w Katalonii lub Policia Foral w Nawarze). Obecnie hiszpańska policja liczy około 65000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, hiszpańskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *