EMW 340 Touring – Deutsches Rotes Kreuz (Niemiecka Republika Demokratyczna)

EMW 340 to duży samochód osobowy, produkowany w latach 1949-1955. Był on oparty na BMW 326 i produkowany przez utraconą przez BMW na rzecz Sowietów fabrykę w Eisenach (EMW). Auto oferowane było czterodrzwiowy sedan oraz pięciodrzwiowe kombi (Touring). Samochód, w stosunku do BMW 326, został znacznie przeprojektowany – zmieniono m.in. pas przedni z atrapą chłodnicy i reflektorami, wyprostowano maskę, zamontowano inną klapę bagażnika. Auto ozdobiono emblematami EMW (podobnymi do BMW, jednak w czerwonej kolorystyce). Początkowo konfiguracja wnętrza była zasadniczo zgodna z konfiguracją 326. W późniejszych modelach poszczególne przednie fotele zostały zastąpione pojedynczym siedziskiem, a dostępna przestrzeń została dodatkowo zwiększona przez usunięcie środkowego podłokietnika z tylnego siedzenia. Łącznie wyprodukowanych zostało 21250 egzemplarzy modelu EMW 340. Następcą tego auta został Wartburg 311.

Deutsches Rotes Kreuz (Niemiecki Czerwony Krzyż) jest niemiecką organizacją humanitarną należącą do Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Jest to trzecia pod względem wielkości organizacja wchodząca w skład międzynarodowego ruchu – skupia ponad 4,5 miliona osób. Podczas II wojny światowej był służbą pomocniczą Wehrmachtu. W czasie II wojny światowej Niemiecki Czerwony Krzyż współpracował z nazistami w zbrodniach przeciwko ludzkości.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli „Ambulance Collection„. Model nie posiada otwieranych elementów. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, niemieckie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *