Ford Crown Victoria – Nebraska State Patrol (USA)

Ford Crown Victoria to pojazd znany chyba każdemu miłośnikowi amerykańskiej motoryzacji. Ten czterodrzwiowy sedan produkowany był (z kilkoma modyfikacjami) w kanadyjskiej fabryce Forda w Ontario od 1992 aż do 2011 roku. Jest to solidny samochód, z nadwoziem opartym na ramie, co sprawia, że jest wytrzymały i prosty – dzięki czemu znalazł zastosowanie jako jeden z najpopularniejszych amerykańskich radiowozów. Równie często był – i nadal jest – wykorzystywany jako taksówka.

Nebraska State Patrol (NSP) to organ policji stanowej w amerykańskim stanie Nebraska. Zajmuje się on wszelkiego rodzaju przestępstwami kryminalnymi, narkotykowymi oraz w ruchu drogowym. Obecnie NSP dzieli się na sześć oddziałów, położonych w różnych miejscowościach stanu. Formacja dysponuje także oddziałem specjalnym oraz oddziałem K-9 (psów policyjnych). Aktualnie w NSP służy około 700 funkcjonariuszy. Główna siedziba formacji znajduje się w mieście Lincoln.

Prezentowany model to konwersja radiowozu wyprodukowanego przez firmę Welly. Lista prac obejmowała usunięcie napisów, wykonanie i nałożenie kalkomanii i tablic rejestracyjnych oraz pomalowanie na czarno przedziału dla zatrzymanych. Model posiada otwierane drzwi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *