Austin Mini Cooper S – Royal Ulster Constabulary (Wielka Brytania)

Mini to miejski samochód osobowy, produkowany w latach 1959-2000. Samochód wytwarzała spółka BMC i jej następcy, jednak Mini produkowane było także pod markami AustinMorris oraz Wolseley. W międzynarodowym konkursie na „Samochód XX wieku” Mini zajęło 2. miejsce, ustępując tylko Fordowi T. Auto produkowane było w różnych wersjach nadwoziowych, takich jak hatchback, kombi, pickup, van czy buggy. Samochód przez cały okres produkcji doczekał się trzech znaczących modernizacji. Łącznie przez cały okres produkcji wytworzono 5 387 862 egzemplarzy Mini w różnych wersjach nadwoziowych. Od 2001 BMW kontynuuje sprzedaż nowej generacji samochodów Mini.

Royal Ulster Constabulary (Królewska Policja Ulsteru) to była brytyjska formacja policyjna, mająca jurysdykcję na terenie Irlandii Północnej. Istniała w latach 1922-2001 i została zastąpiona przez Police Service of Northern Ireland.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wydana przez firmę Atlas w serii modeli „Best of British Police Cars„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *