Land Rover 109 Series III – Dorset Fire and Rescue Service (Wielka Brytania)

Land Rover serii III to samochód terenowy produkowany w latach 1971-1985. Oznaczenie 109 dotyczyło rozstawu osi (109 cali – 2800 mm) w modelu produkowanym od roku 1982. Auto było dostępne z dwu- lub czterodrzwiowym nadwoziem zamkniętym oraz jako dwudrzwiowy pickup. Land Rovera trzeciej generacji oferowano z silnikami benzynowymi o mocy od 73 do 91 KM oraz z dieslem o mocy 62 KM. Auto było wyposażone w czterobiegową, manualną skrzynię biegów oraz dwustopniowy reduktor, a napęd przenoszony był na wszystkie koła.

Dorset Fire and Rescue Service to była brytyjska formacja straży pożarnej i ratownictwa, działająca na terenie hrabstwa Dorset w południowo-zachodniej Anglii. Służyło w niej blisko 900 ratowników, pracujących w 26 stacjach na terenie hrabstwa. Siedzibą formacji do 2008 było miasto Dorchester, a następnie miejscowość Poundbury. Od 2016 formacja została włączona w skład Dorset & Wiltshire Fire and Rescue Service.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43, wyprodukowana przez firmę Hongwell. Model posiada skręcane koła i otwierane drzwi. Do modelu dołożyłem własnoręcznie wykonane, brytyjskie tablice rejestracyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *