Iveco Daily – Polizia di Stato (Włochy)

Iveco Daily drugiej generacji to samochód dostawczy klasy wyższej, produkowany w latach 1990-2000. Samochód powstawał w ponad 50 odmianach nadwoziowych, takich jak samochody skrzyniowe, podwozie z kabiną wykorzystywane przez zewnętrzne firmy do różnych specjalistycznych nadwozi, wywrotki, furgony, minibusy oraz odmiany z napędem na 4 koła (standardowo oferowano tylny). Wszystkie te odmiany bazowały na pojazdach o trzech rozstawach osi i trzech długościach całkowitych. Pojazdy z rodziny Daily II dostępne były z silnikami wysokoprężnymi o mocy od 75 do 118 KM. Skrzynia biegów była manualna, cztero- lub pięciobiegowa.

Polizia di Stato jest jedną z sił policyjnych we Włoszech. Wraz z Arma dei Carabinieri jest główną siłą policyjną w dużych miastach. Odpowiada także za bezpieczeństwo ruchu drogowego, kolei, lotnisk, wspiera Guardia di Finanza w obowiązkach celnych oraz Polizia Locale w utrzymaniu porządku na terenie mniejszych gmin. Formacja liczy około 95000 funkcjonariuszy.

Prezentowany model to miniatura w skali 1:43 wyprodukowana przez firmę DeAgostini i wydana we włoskiej serii modeli „Polizia di Stato„. Model nie posiada otwieranych elementów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opis modelu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *